Legenda

Statek bocznokołowy Legenda to coś dla miłośników podziwiania krajobrazów z szerszej perspektywy. Siedząc wygodnie przy stoliku z otwartego pokładu górnego ujrzysz iście kapitańskie widoki. Zdjęcia, które zrobisz podczas rejsu będą się odznaczać unikalną pod Wawelem perspektywą z „bocianiego gniazda”.
Chociaż pokład górny nie jest zadaszony, to i tak Legendzie żadna pogoda nie straszna dolny pokład jest bowiem całkowicie przeszklony, więc widoki można podziwiać nie martwiąc się o wiatr czy oberwanie chmury. Ponadto, tutaj dodatkową atrakcją jest możliwość obserwowania mechanizmu bocznych kół łopatkowych napędzających statek w trakcie rejsu. Polecamy zwłaszcza najmłodszym pasażerom.
Głodnym i spragnionym podróżnym na ratunek przyjdzie kapitański bufet pozostający do dyspozycji podczas każdego rejsu. Natomiast spragnionym wiedzy, audio-przewodnik przybliży historię mijanych zabytków i miejsc.

Jeśli masz ochotę popłynąć Legendą tylko i wyłącznie z rodziną bądź znajomymi, sprawdź naszą ofertę rejsów na zamówienie.

Statek Legenda jest wyposażony w system audio, dzięki któremu podczas rejsu regularnego można usłyszeć historię mijanej okolicy. W trakcie rejsu na zamówienie możesz dobrać tło muzyczne według własnego gustu, a nawet zamówić prywatnego przewodnika turystycznego.

Zarówno na pokładzie górnym statku Legenda, jak i dolnym znajdują się stabilne stoliki, z których możesz skorzystać. Przy każdym stoliku jest miejsce siedzące dla czterech osób. Fotele nie są numerowane, więc samodzielnie możesz zadecydować, czy spędzisz rejs podziwiając krajobraz z dziobu, czy rufy statku.

Bufet jest dostępny podczas każdego rejsu regularnego. Można również z niego korzystać w trakcie postoju statku, na przykład w oczekiwaniu na rozpoczęcie rejsu. Niezależnie od pogody bufet oferuje ciepłe i zimne napoje, a także piwo oraz przekąski. Dostępność i oferta bufetu w przypadku rejsu na zamówienie jest do uzgodnienia.

Spełniając standardy europejskie zapewniamy pasażerom podczas rejsu dostęp do toalety oraz sanitarnej wody.

Pokład górny nie jest zadaszony, dzięki czemu zwiększa się Twoje pole widzenia z pokładu statku – na pokładzie górnym baczny obserwator będzie musiał mieć „oczy dookoła głowy”.

Całkowicie oszklony pokład dolny stanowi ochronę przed wiatrem, słońcem i ewentualnymi kaprysami pogody, które są szczególnie uciążliwe dla dzieci, a nierzadko także dla osób starszych. Mamy ambicje spełniać wymagania wszystkich naszych pasażerów, dlatego oferujemy również wygodne miejsca siedzące na zadaszonym pokładzie dolnym.

Pokład statku Legenda jest całkowicie płaski. Statek nie poddaje się ruchom fal, dzięki czemu rejs przebiega bardzo stabilnie. Nie ma więc problemu z wybraniem się na wycieczkę rodziców z małym dzieckiem w wózku lub osoby niepełnosprawnej.

Dbając o Twój komfort spełniamy najwyższe standardy bezpieczeństwa żeglugi śródlądowej.

Statek Legenda może jednorazowo wziąć na swój pokład 95 pasażerów. Każdy z nich ma do swojej dyspozycji miejsce siedzące, z którego wygodnie może podziwiać krajobrazy.